top of page

Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi

EĞİTİM SÜRECİ....

Yamaç paraşütü başlangıç eğitimlerimiz havanın durumuna göre 7 ila 15 eğitim günü sürmektedir. Eğitimlerimiz öncelikli olarak mesai saatleri dışında ve hafta sonları olacak şekilde planlanmaktadır.

Yamaç paraşütü eğitiminde ilk 3 gün İzmir Bayraklı Folkart Towers'da bulunan sınıfımızda saat 19.00 ile 23.00 arasında teorik ders yapılır. Teorik dersleri takiben ortalama 2 gün boyunca yamaç paraşütü ile yer çalışması (İzmir-Bayraklı'da ve öncelikli olarak cumartesi - pazar günleri) yapılmaktadır. Bir sonraki Cumartesi ve Pazar günüde (Müsait olan kursiyerlerimiz ile hafta içi de) uçuş eğitimi yapılır. Her bir kursiyerimiz tek başına toplam da 7 sefer, en fazla 350 metre yükseklikten uçuş gerçekleştirir. 

Kursumuzu başarı ile bitiren öğrencilerimiz tek başlarına uçabilir seviyeye gelir. Eğitimin sonunda kursiyerlerimizeTürk Hava Kurumu'ndan  uluslararası geçerliliği olan "Yamaç Paraşütü Başlangıç" sertifikası verilir.

EĞİTİM SONRASINDA....

- Havanın uygun olduğu haftalarda uçuş programları düzenliyor, kursunu tamamlamış öğrencilerimizin farklı tepelerden de uçmasını sağlıyoruz.

- Yamaç paraşütü ekipmanına sahip olmayan öğrencilerimize kanat veya takım kiralaması yapıyoruz.

- Öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerinde yardımcı oluyoruz.

- Öğrencilerimize malzeme seçimi ve temini konusunda yardımcı oluyoruz.

KURSA KATILIM ŞARTLARI.....

- 16 yaşından gün almış olmak,
- En az 1.50 m, en fazla 2.00 m boyunda ve en az 45 kg, en fazla 120 kg ağırlığında olmak,
- En az ilköğretim mezunu olmak,
- Sağlık yönünden uçuşa engel bir durumu bulunmamak,
- Kondisyon ve fiziği spora uygun olmak, şartları aranır.

Çapa 1

Yamaç Paraşütü Eğitimi

bottom of page